امروز: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص

دانلود تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص دسته: آمار
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: zip
حجم فایل: 154 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 62

دانلود تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص تحقیق تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص مقاله تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 62 صفحه

تعاریف و تنظیم داده های آماری : تعاریف و توزیعهای آماری تعریف علم آمار : قبل از آنكه علم آمار تعریف گردد لازم است كمی راجع به تاریخچه آن سخن به میان بیاید تاریخچه علم آماررا می توان از بدو تشكیل دولتها آغاز كرد ، زیرا كلمه آمار Statusticesاز كلمه State به معنی دولت گرفته شده است .
دولتهای اولیه نیز برای پی بردن به سلطه و قلمروخود احتیاج به آن داشتند .
البته در آن زمان منظور از آمار ارقام و اطلاعات مورد نیاز دولتها برای گرفتن مالیات و سربازی و سایر امور مربوطه به كشورداری و سیاست بوده است .
از چند هزار سال قبل از مسیح در كشورهای مصر و چین و هندوستان قدیم سرشماری نفوس و همچنین اندازه میزان – دارائی تحت نفوذ دولتها انجام گردیده است و یا اینكه اغلب به طور ناقص انجام گردیده است ، با این حال همین شمارشهای ابتدائی پایه و اساس آمار امروزی را بنیان نهاده است ولی تقریباً در نیم قرن اخیر همراه با سایر علوم ، علم آمار نیز سیر صعودی را پیموده و گاهی پیشتاز و پیش قراول بعضی از علوم بوده است ، كه با استفاده از آن بود كه اغلب علوم چند برابر سرعت سیر عادی خود را گرفتند ، زیرا روشها و فنونی كه برای تحقیقات علمی ضروری هستند از علم آمار بدست می‌آید ، بخصوص در علوم فیزیكی و زیست شناسی و اجتماعی و اقتصادی بكار برده می شود .
ناگفته نماند گاه ممكن است كه یك روش معین تنها به منظور استفاده در یك رشته خاص پژوهش علمی طرح ریزی شده باشد .
این بدان معنی نیست كه در آن رشته بخصوص آمار كاربرد زیادی دارد .
از آنجائیكه علم آمار ریشه و علایقش به كلیه علوم بشری رسیده است ، امروزه در تمامی دانشگاههای جهان در اكثر رشته های مختلف دانشگاهی اعم از رشته های پزشكی ، فنی ، كشاورزی و برنامه ریزی و… تدریس می شود .
برای آنكه هدف این درس بهتر معلوم شود ، لازم است بدواً علم آمار را تعریف نمائیم .
حال چند تعریف را از بین كلیه تعاریف كه جامع تر به نظر می آید بیان می كنیم .
لازم به تذكر است كه برای علم آمار تعاریف زیادی شده است .
آمار علمی است كه خواص جامعه را مورد بررسی قرار می دهد .
آمار علمی است كه مشخصات جامعه ها را به صورت كمی ولی بادر نظراوضاع كیفی آنها مورد بررسی قرار میدهد .
آمار علمی است كه اصول وروش جمع آوری اطلاعات آماری ، نمایش دادن آنها ، تجزیه و تحلیل و استنتاج آماری را مورد بحث قرار می‌دهد .
4-3- واریانس 1 در میانگین قدر مطلق انحرافات برای اینكه انحرافات مثبت و منفی یكدیگر را خنثی نكنند آن را به صورت قدر مطلق بیان كردیم .
این منظور از راه مجذور كردن انحرافات نیز ممكن بود تا فرمول از حالت جبری خارج نشود .
بدین طریق مشخص كننده جدیدی از پراكندگی كه از هر حیث بر مشخص كننده های قبلی برتری دارد بدست خواهد آمد كه آن را واریانس می نامند و یا  ،  نمایش می دهند .
( واریانس واقعی جامعه را با  نشان می دهند ) و عادتاً در این كتاب آن را با  نشان خواهیم داد .
 در صورتیكه داده های آماری به صورت جدول توزیع فراوانی باشد به بیان دیگر فراوانیهای مقادیر صفت یكسان نباشد ( مانند میانگین حسابی سا ده  و میانگین وزنی ) فرمول واریانس به صورت زیر خواهد بود .
 معمولا صورت واریانس یعنی مجموع مجذور و ا

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص , تحقیق تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص , مقاله تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص , تعاریف و تنظیم داده های آماری 47 ص

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر