امروز: چهارشنبه 3 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه

پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه دسته: پاورپوینت
بازدید: 6 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2905 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

دانلود پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه بررسی بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه پاورپوینت جامع و کامل بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه کاملترین پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه پکیج پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه مقاله بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه تحقیق بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 23 صفحه

بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه
کشتار اضطراریEmergency slaughter
كشتار دام ­هایی كه به علت درد حاد و یا شرایط خاص قادر به ادامه حیات طبیعی نبوده و تعلل در کشتار منجر به تلف شدن آن ها می شود.
مهم ترین مواردی که سبب انجام کشتار اضطراری دام می شود عبارتست از شکستگی ها و تصادفات شدید، بیرون زدگی رحم و سخت زایی، زمین گیری های طولانی مدت مثل تب شیر و اختلالات تنفسی حاد نظیر انسداد مجاری بازرسی بهداشتی گوشت و آلایش­های دامی در کشتارگاه
حفظ سلامت جامعه مهم­ترین هدف از انجام بازرسی­های بهداشتی در کشتارگاه­ها است.
در کشتارگاه­های پیشرفته و صنعتی، مکانیسم های مختلفی برای گردآوری مستمر داده ها و اطلاعات دام های کشتاری و تجزیه و تحلیل آن ها از منابع مختلف وجود دارد. =Documentation یا مستند سازی

یکی از کاربردهای اصلی این سیستم، استفاده از اطلاعات کشتارگاه به منظور تشخیص دقیق بیماری­ها و انواع اپیدمی­ها است.
سیستم ثبت اطلاعات در کشتارگاه باید شامل اطلاعات دقیق دام (سن، جنس، گونه و نژاد)، شرایط بیماری، عامل بیماری و وزن گوشت و ضمائم ضبطی باشد.
بازرسی بهداشتی باید بصورت منظم و هدفمند انجام پذیرد تا اطمینان لازم از سلامت محصولات گوشتی مورد مصرف انسان حاصل شود.
اصولاً سه دسته از گوشت­ها غیر قابل عرضه برای مصرف انسان هستند:
الف) واردات غیر قانونی: در مواقعی که دام زنده یا لاشه از کشور دیگری به طور غیر قانونی و بدون اخذ مجوزهای بهداشتی لازم وارد شده­ باشد.
ب) کشتار و عمل­آوری غیر قانونی: در مواردی که کشتار دام و یا عمل آوری گوشت در خارج از کشتارگاه­ها و مراکز صنعتی و بدون نظارت های قانونی انجام شده باشد.
ج) گوشت گونه های حفاظت­شده و در معرض خطر: شکار غیر مجاز و مصرف گوشت برخی از گونه های حیوانی حفاظت شده، در برخی از نقاط دنیا به ویژه قسمت­های مرکزی و غربی قارۀ آفریقا رواج دارد. یکی از مهم ترین علل آن فقر و وضعیت نامساعد اقتصادی بومیان منطقه است.
- اصولاً به هر گوشت یا لاشه­ای که به صورت غیر قانونی از شکار حیوانات حیات ­وحش کمیاب و در معرض خطر حاصل شود، Bushmeat"" اطلاق می­شود. بازرسی بهداشتی قبل از کشتار
مهم­ترین اهداف بازرسی قبل از کشتار عبارتند از:
1)- تعیین بیماری هایی که تشخیص آنها در بازرسی پس از کشتار و از روی لاشه امكان پذیر نباشد.
- هاری و کزاز از جمله بیماری هایی هستند که تشخیص آنها تنها از طریق كنترل علایم بالینی و رفتاری حیوان قابل تشخیص است.
2- )تشخیص حیوانات دارای بیماری­ها و عوارض قابل درمان و تعویق کشتار آن­ها تا زمانی که به طور کامل بهبود یابند.
- زیرا برخی از عوارض زودگذر و قابل درمان مانند خستگی مفرط دام به ضبط کل یا بخشی از لاشه منجر می شوند.
3-) جلوگیری از کشتار دام­ های مبتلا به بیماری های مسری و خطرناک (نظیر شاربن، جنون گاوی، و هاری) و معدوم سازی این دام ها به منظور پیشگیری از انتشار عوامل عفونی.
4)- اطمینان از اینکه حیوانات به طور کامل استراحت کرده و کلیۀ اطلاعات لازم برای تشخیص و قضاوت های بعدی در مورد لاشه آن ها اخذ شده است.
5)- حصول اطمینان از نظافت و ضد عفونی کامیون های حمل و نقل بازرسی قبل از کشتار در دو مرحله انجام می گیرد که ابتدا در هنگام ورود دام به کشتارگاه و دیگری قبل از کشتار دام انجام می گیرد.
تعداد دام ها و تراكم آنها در اصطبل انتظار باید طوری باشد كه معاینه و بازرسی آن­ها به آسانی امكان پذیر باشد.
بازرسی قبل از كشتار باید در روشنایی كافی و در مكانی كه حیوانات در دو حالت استراحت و حرکت به خوبی دیده می شوند انجام گیرد.
در حین بازرسی، تمام وضعیت های غیر طبیعی حیوان، علایم بیماری، آشفتگی، جراحات و غیره باید مورد توجه قرار گیرد.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه , بررسی بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه , پاورپوینت جامع و کامل بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه , کاملترین پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه , پکیج پاورپوینت بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه , مقاله بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه , تحقیق بازرسی های بهداشتی در کشتارگاه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر