امروز: شنبه 31 فروردین 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بیماری آترواسکلروز

پاورپوینت بیماری آترواسکلروز دسته: پاورپوینت
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 832 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 12

دانلود پاورپوینت بیماری آترواسکلروز بررسی بیماری آترواسکلروز پاورپوینت جامع و کامل بیماری آترواسکلروز کاملترین پاورپوینت بیماری آترواسکلروز پکیج پاورپوینت بیماری آترواسکلروز مقاله بیماری آترواسکلروز تحقیق بیماری آترواسکلروز

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 12 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم

بیماری آترواسکلروز

بیماری عروق کرونر (CAD): عضله قلب باید دارای خونرسانی کافی باشد . هنگامی که یک شریان کرونری تنگ یا مسدود باشد ، ناحیه ای از عضله قلب که بوسیله آن شریان خونرسانی می گردد دچار ایسکمی می شود ، مهمترین مشکلات ناشی از کاهش خونرسانی عضله قلب آنژین صدری ، نارسائی احتقانی (CHF) وMI می باشد .

آترواسکلروز

در برگیرنده یک پاسخ التهابی با جراحت دیواره شریان و تغییر خواص بیولوژیک و بیوشیمیایی دیواره ی شریانی می باشد . این تغییرات با رسوب رگه های چربی و اسیدهای چرب روی انتهایی دیواره شریان شروع می شود . ساختمان طبیعی شریان از 3 لایه تشکیل شده است:
1- انتیما 2- مدیا 3-ادوانتیا
آنترو اسکلروز با معیار های زیر مشخص می شود :
1- رسوب مواد حاوی چربی 2- افزایش تعداد سلولهای عضله صاف
پاتوفیزیولوژی اترواسکلروز :ا
التهاب وحضور ماكروفاژ–فاگوسیتوز چربی-تبدیل به سلولهای جوش- ماكروفاژهای فعال-مواد بیوشیمیایی ازاد كرده-بروز صدمه بیشتر به اندوتلیوم و تجمع پلاكت و شروع تشكیل لخته –پرولیفراسیون سلول صاف دیواره-تشكیل بافت فیبری دور بافت چربی مرده-این بافت آتروما یا پلاك است-كپسول ضخیم فیبروز پلاك باعث مقاومت در برابر جریان خون ونازكی پلاك افزایش ذرات لیپید و موجب پارگی خونریزی داخل پلاك –تشكیل ترومبوز –جریان خون مسدود ومرگ ناگهانی قلبی یا انفاركتوس میوكارد حاد در اثر ایسكمی میگردد. تظاهرات بالینی :
علائم و عوارض آن با توجه به درجه رنگی مجرای شریانی ، شکل گیری ترمبوز و انسداد جریان خون به میوکارد در بیشتر اوقات آنژین صدری بعلت آترواسکلروز ایجاد می شود . اما اگر کاهش جریان خون شدید باشد آسیب غیر قابل برگشت و مرگ سلول های میوکارد و MI – میوکارد تحت دژنراسیون قرار گرفته و توسط بافت اسکار جایگزین می شود که موجب ایجاد درجات مختلف اختلالات برون ده قلبی و نارسایی عضله قلب می شود .
در اغلب اوقات علائم آن تا زمانی که شریان 75% تنگ نشود ظاهر نمی گردد .
عوامل خطرزا :
در سه طبقه قرار می گیرند :
1)عوامل خطرزای غیر قابل تعدیل :
ارث : فاکتور های ژنتیکی که دخیل هستند . افزایش BP – (اختلالات چربی خون –دیابت – چاقی
سن : بالای 40 سال جنس : در مردان به مراتب بیشتر از زنان است وزنان با 10 سال تاخیر دچار می شوند و در سن 50 سالگی در هر دو جنس یکسان می شود . و زنان بعلت یائسه شدن در معرض بیماری قرار می گیرند . یائسگی زود رس سه برابر خطر را افزایش می دهد . قرص های ضد بارداری نیز تاثیر می گذارد . نژاد : در مردان سفید پوست با فرکانس بیشتری از بیماری می میرند و در سوی دیگر مرگ زنان سفید پوست از غیر سفید پوست کمی پائین تر است اما در میان زنان کهنسال میزان مرگ و میر برای تمامی نژاد ها یکسان است . 2) عوامل خطرزا قابل تعدیل :
الف- محیط زندگی :
در جمعیت شهرنشین بیشتر است . کشورهای آمریکای شمالی – استرالیا – اروپا و زلاندنو 7 برابر بیشتر از کشورهای ژاپن ، سوئیس و ایتالیا است . و در کشورهای در حال توسعه هم بیشترین وقوع را در ثروتمندان دارد .
ب- مصرف سیگار :
1- co باعث کاهش O2 شده و توانایی قلب برای پمپاژ کاهش می یابد .
2- اسید نیکوتینیک موجود در توتون کاتکول امین ها را آزاد می کند – باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون .می شود.
3- نیکوتین در سیگار باعث پاسخ مخاطره آمیز شده و میزان چسبندگی پلاک ها را افزایش می دهد – ترومبوز پرولیفراسیون عضله صاف را در دیواره های شریانی تحریک می کند .
پ- هایپرتاسیون : خطرناکترین ریسک فکتور است چون تا پیشرفت کامل بی نشانه است . 1- سفت و سخت شدن عروق – جراحت و پاسخ التهابی در انتیما 2- کار بطن چپ افزایش می یابد ، قلب بزرگ و ضخیم (هایپر تروفی) و سرانجام نارسائی قلب را در ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بیماری آترواسکلروز , بررسی بیماری آترواسکلروز , پاورپوینت جامع و کامل بیماری آترواسکلروز , کاملترین پاورپوینت بیماری آترواسکلروز , پکیج پاورپوینت بیماری آترواسکلروز , مقاله بیماری آترواسکلروز , تحقیق بیماری آترواسکلروز

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر