امروز: دوشنبه 31 تیر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

مقاله درباره جعبه دنده های متوالی

مقاله درباره جعبه دنده های متوالی دسته: صنایع
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 1531 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 7

جعبه دنده های متوالی به همراه توضیحات کامل

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

جعبه دنده های متوالی

اگر تا به حال با موتور سیكلت رانندگی كرده باشید حتما دریافته‌اید كه سیستم انتقال قدرت در موتور سیكلت اینگونه عمل نمی‌كند بلكه برای تعویض دنده باید به وسیله پا اهرمی را به طرف بالا و یا پایین فشار دهید.این راه برای تعویض دنده بسیار سریعنر است.این نوع سیستم انتقال قدرت "جعبه دنده متوالی" یا "سیستم انتقال قدرت دستی متوالی"نامیده می‌شود.

از آنجاییكه عمل تعویض دنده در این سیستم بسیار سریعتر انجام می‌گیرد و محاسن مهم دیگری را در اختیار راننده قرار می‌دهد در بیشتر ماشین‌های مسابقه از آن استفاده می‌شود.در این مقاله به این محاسن خواهیم پرداخت. در این مقاله خواهیم آموخت كه سیستم انتقال قدرت متوالی چگونه كار می‌كند و چرا در ماشین‌های با كیفیت بالا از این سیستم استفاده می‌شود.

درون جعبه‌دنده متوالی:

مقاله سیستم انتقال قدرت دستی  اطلاعات مهم و اساسی را در مورد مكانیزم داخلی سیستم انتقال قدرت دستی به شما می‌دهد. یك سیستم پنج دنده كه به صورت استاندارد در ماشین‌های امروزه استفاده می‌شود دارای مكانیزمی شبیه شكل زیر است:

  سه چنگال به وسیله اهرم تعویض دنده و به واسطه سه میله كنترل درگیر می‌شوند.اگر از بالا به میله‌های تعویض دنده نگاه كنیم در حالت‌های خلاص و دنده عقب و دنده یك و دو آنها را شبیه به شكل زیر می‌بینیم:

الگوی H این امكان را فراهم می‌كند كه میله تعویض دنده بین میله‌های كنترل حركت كند تا سه چنگال را به حركت در آورد و میله‌ها را به جلو وا یا عقب حركت دهد.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : جعبه دنده های متوالی , انواع جعبه دنده , تعریف جعبه دنده , کاربرد جعبه دنده , دانلود مقاله , دانلود تحقیق , موتور , قدرت موتور , سیستم انتقال قدرت دستی متوالی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر